Kendini Yöneten Dünyasını Yönetir

Bu zamana kadar yüzlerce kişinin başarı ile uyguladığı “Live Alive 7 Adım Metodu” ile 19 Mayıs’ta Sinan Ergin’le doğada muhteşem bir gün… Live Alive 7 Adım,meditasyon, nefes çalışması ve ikramlar..

‘Kendini yöneten dünyasını yönetir.’ Peki kendini yönetmek aslında ne anlama gelir? Her insanın hayatta kendine ait bir hedefi, bir düşü, hayali ya da  amacı vardır. Kimi iyi bir yönetici olup şirketini başarıya ulaştırmak isterken bir diğeri istediği yere daha çabuk ulaşmayı hedefler. Tüm bunlar düşünüldüğü gibi hayatın o kişiye sunduklarıyla ve karşısına çıkan fırsatlarla mı ilgilidir yoksa hepsinin yolu özden, kendini yönetebilmekten, yönlendirebilmekten ve kendine söz geçriebilmekten mi geçer? Karşımıza çıkan tüm olumsuzluklar gerçekten birer şanssızlık mıdır? Bizi bizden uzaklaştıran tüm engeller, kaygılar, korkular ve dahası aslında tam da içimizden gelmez mi? Başarıya ulaşmak için sürekli çaba sarf ederken dışardan gelecek bir destek arıyor olabilirsiniz fakat bu destek aslında tam da içinizde bağıran ama her seferinde bir şekilde susturduğunuz o ses olabilir mi? Kendine sağır olan insan, başkalarının hangi doğru sözünden etkilenebilir?

Kendini Yönetmek Aslında Ne Demektir?

Kendini yöneten dünyasını yönetir ve bu oluş ilerleyerek bir şekilde kişinin tüm dünyasına ulaşır. Kendi içindeki potansiyeli bir kez dışa vurmayı kabul eden, kendinden- benliğinden başlayarak tüm dünyasını değiştirmeyi hedefleyen kişi tam olarak ‘Kendini yöneten dünyasını yönetir’ sözünün başlangıç noktasına ulaşmış olacaktır. İçinizdeki o gizli düşünüz nedir? Kendinizi kendinizden bir şekilde uzaklaştırdığınız, kaygılar ve korkularla sarılı halde bırakmayı göze aldığınız hayatınızda kendi kendinize engel oluşunuzu aslında nasıl yenebilirsiniz? Hayatın her alanında iyi bir yönetici olmaya önce içinizden, kendinizi doğru şekilde yöneterek nasıl ve ne zaman başlayabilirsiniz? “İlerde bir gün, belki başka bir zaman, yıllar geçip yaşlandığımda, emekli olduğumda…” değil de, tam da şimdi; şu anda, bugün, hala varken ve hayattayken nasıl gerçek anlamda mutlu ve başarılı olabilirsiniz? Sadece var olmaya ve hayata seyirci kalmaya değil de; gerçekten ama gerçekten yaşamaya ne zaman ve nasıl yeniden, içinizden başlayabilirsiniz?

Kendini Yöneten Dünyasını Yönetir: Peki Ama Nasıl?

Kendini yöneten dünyasını yönetir diyoruz; peki ama nasıl? İnsanın zihnini dolduran düşünceler, içinde yer alan düşler, kendi kendine koyduğu engeller, hissettiği korku ve kaygı gibi olumsuz hisleri ve enerjisini yanlış yönlendirmesi gibi birçok nüans nasıl tam bir denge oluşturabilir ve yeniden kendimiz olarak, kendimizden başlayarak şu anda mutlu ve başarılı olan bir insan haline gelebiliriz? Nasıl kendimizin en üst seviye haline ulaşabilir ve tam bir performansla hayatımıza devam edebiliriz? Önce kendimizi değiştirip dönüştürerek, önce kendimizi yönetmeyi öğrenerek hayatın sadece tek bir alanıyla sınırlı kalmayıp genele yayılan bir mutlu ve başarılı var oluş halini mümkün kılabilir miyiz? Kendine söz geçiremeyen ve kendisiyle barışamayan bir kişinin başkalarına düşlerini, isteklerini, hedeflerini, dünyayı ve en önemlisi de kendini anlatması nasıl mümkün olabilir ki? Bir satış yaparken, yeni biriyle tanıştığınızda, çocuğunuzla olan ilişkinizde ya da çalışanlarınızla aranızda: Nerede, nasıl ve kiminle olduğu fark etmeksizin ilk önce kendinizi yönetebilirseniz diğer tüm ilişkiler de aynı doğrultuda olumlu ilerlemeyecek midir?

‘Kendini yöneten dünyasını yönetir’ derken, içimizdeki tüm soruları ve yine aslında tam da içimizde saklı olan tüm cevapları bir bütün haline getirerek, kendimizi ve dünyayı keşfetmeye bir adım daha yaklaşabilir miyiz? Kendini Yöneten Dünyasını Yönetir eğitimi, sadece bir motivasyon sözü ya da bir öğreti değil; tam da şu anda yaşamaya başlamayı cesaret edebilenlerin bir ve bütün olabileceği o ilk cümle olacaktır.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN