Danışmanlık - Sinan ERGİN Resmi İnternet Sitesi
Preaload Image

Danışmanlık & Koçluk

Bireysel koçluk, her insanın hayatın her alanında ihtiyaç duyabileceği bir danışmanlık hizmetidir. Her insanın zaman zaman birinin desteğine ihtiyacı olabilir. Bu kişi size ne yapacağınızı öğreten, kendi doğrularını anlatarak 'onun' gibi olmaya zorlayan, çeşitli fikirleri empoze etmeye çalışan biri değil; tam tersi sizi içinizde bulunduğunuz o yerden alarak daha yüksek bir yere taşımada yardımcı olan kişi olmalıdır. Kişinin amaçları, düşleri, hedef ve istekleri doğrultusunda; tam da içinde bulunan fakat bulunduğunu fark etmediği ya da ikna olmadığı o yüksek potansiyeli açığa çıkarmak ve bu yolda ona destek olmak: Bireysel koçluk danışmanlık sisteminin özüdür.
Danışmanlık: Kişinin düşüncelerini tamamı ile değiştirmek yerine onu doğru düşünmeye teşvik etmek, yaşadığı kaygı ve korkuların gereksiz olduğunu söylemek yerine onlardan beslenerek daha güçlü olmasına yardım etmek, gereçksiz motive cümleleriyle ani bir yükselişe geçmesini tetiklemek ve anlık tatmin edici başarılara yol açmak yerine özde var olan potansiyelin gücüyle sürekli, şu anda ve yüksek bir başarıya ulaşmasında destek olmaktır. Var olan kalıbın içine sıkışarak sınırlı bir düşünme yöntemi yerine zihni ve bedeni içinde dönüşüme uğratarak, onun bir yansıması olan dış dünyanın da aynı doğrultuda başarıyla şekillenmesine yol açmak gereklidir. Hayatı ertelemekten artık vazgeçerek, ihtimal olan başarı ve mutluluğu bugüne çekip kesin hale getirmek... Artık mutluluğu dış dünyada ve çevrede aramak yerine tam da özünde bulmak... Motivasyonun bir başkasının geçici sözlerinde değil, tam olarak kendi içinde olduğunun farkında olarak yeni bir anlayışla enerjiyi doğru yönlendirebilmektir.
Satış ve pazarlama konusunda zaman zaman bir yanılgıya düşeriz: Bu anlayışı her zaman iş dünyasına ait kelimeler olarak değerlendirir ve günlük hayatımızda da sık sık kullandığımızın farkına varmayız. Aslında satış ve pazarlama, hayatın tam ortasında yer alır. Düşünüldüğü gibi herhangi bir ürünün bir başkasına satılması ya da iş hayatında bizlere prim getiren kazançlar denilebilecek kadar hayattan soyutlanabilecek, sadece belli bir kategoride kısıtlanabilecek anlayışlar olmadıklarını geç fark edebiliriz. Öyle ki satış ve pazarlama, tamamı ile iletişime dayalıdır ve her yaştan, her sektörden, her yerden insan hayatı boyunca bunu farklı şekillerde uygulamıştır. Bir insanın kendini asla yapmayacağı bir hareketi yapmak için ikna etmesi, bir bebeğin ağlayarak kucağa alınmayı sağlaması ya da iş dünyasında bir satıcının karşısındakini o ürünü almaya teşvik etmesi... Bu Satış ve Pazarlama Danışmanlık hizmeti, belki iş dünyasında sizi daha ileri taşıyabilecek bir içsel farkındalık yaratabilir, belki de günlük hayatınızda tam bir bütünlük oluşturmak adına size yardımcı olabilir. Yeter ki siz içinizdeki potansiyelin varlığına inanarak ve satış ile pazarlamanın hayatın her alanına yayılan gücünü benimseyerek, tüm negatif hislerden uzaklaşmaya ve tam bir konsantre içinde adım atmaya karar verin...
Yönetim ve liderlik de tıpkı satış ve pazarlamada olduğu gibi hayatın bir alanına mal edilemez. İnsanlık tarihi boyunca kendini var eden liderlik, her zaman hayatın birçok alanında ön plana çıkan bir özellik olmakla birlikte tam olarak bu varlığıyla insanın kodlarına işleyen kaygılara ve onu geri çeken, ilerlemesine engel olan içsel negatifliğe de yol açmıştır. Tüm bunlardan sıyrılarak pozitife, şimdi mutlu olmaya, hayatın her bölümünde tam bir başarı elde ederek yönetim ve liderliği her alanda kullanmaya başlamak... Gündelik yaşamın en basit anından iş hayatının en yüksek bölümüne dek uzanan liderlik farkındalığına sahip olmak... Bu alanda alınabilecek danışmanlık yardımıyla kendi benliğinde var olan potansiyeli açığa çıkarmak ve içsel dünyadaki soyutluğu somuta; yani dış dünyadaki başarıya dönüştürmek... İnsanın kendini doğru tanımasıyla başlayan yolculuğun tüm hayatta, tam bir bütünlük içinde kendini göstermesi gibi daha birçok farkındalığa birlikte ulaşmamız mümkün.
Danışmanlıkla birlikte bazı ayrıcalıklara daha sahip olabilir, Sinan Ergin ile bir araya gelerek yüz yüze konuşma ya da randevu alarak Skype üzerinden görüntülü olarak görüşme imkanına erişebilirsiniz. Ücretli olan blog yazıları, videolar, online eğitimlere ücretsiz bir şekilde ulaşabilir ve Sinan Ergin'in kitaplarına yine ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Danışmanlık Ayrıcalıkları

Skype Görüşmesi

Skype ile randevu alıp görüntülü konuşma imkanı

Blog Yazıları

Ücretli bütün bloglara erişebilme imkanı

1 e 1 Danışmanlık

Sinan ERGİN ile yüzyüze buluşup konuşma imkanı

Online Eğitimler

Online eğitimlere ücretsiz erişebilme imkanı

Videolar

Videolara ücretsiz erişebilme imkanı

Kitaplar

Kitaplara ücretsiz sahip olabilme imkanı